Jedan od prvih intervjua: Koga je Ibrahimović hvalio...
907
Jedan od prvih intervjua: Koga je Ibrahimović hvalio 2001.godine? (VIDEO)

0

Na stadionu Gorče Petrov u Skoplju 2001. godine Makedonija i Švedska su remizirali 1:1 u duelu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrača do 21 godine.

U grupi 4, Švedska je došla do vodstva golom Zlatana Ibrahimovića u 25. minuti susreta, a izjednačio je Goran Pandev u 73. minuti.

Švedsku je tada predstavljala sjajna generacija u kojoj su igrali golman Andreas Isaksson, zatim defanzivac Mikael Dorsin, veznjaci Christian Wilhelmsson, Bojan Đorđić i Kim Kallstrom, te napadači Johan Elmander i Zlatan Ibrahimović, sve redom švedski reprezentativci.

Nakon utakmice Ibrahimović je hvalio igrača sa brojem deset kod Makedonije, Gorana Pandeva, a obojica su poslije postali velike zvijezde evropskog fudbala.