NBA CLASICO PRIPAO KELTIMA: Boston utišao Chicago, idemo iz...
907
NBA CLASICO PRIPAO KELTIMA: Boston utišao Chicago, idemo iz početka!!

Gosti kontrolisali meč

0

U derbiju najvećih klubova NBA sve je još uvijek otvoreno. Boston Celticsi su na gostovanju kod Chicago Bullsa ostvarili pobjedu 104:95, što im je donijelo izjednačenje u seriji (2:2).

Boston je odlično otvorio utakmicu, te je već u drugoj četvrtini imao ubjedljivo vodstvo od 20 poena razlike. Ipak, Bullsi polako, ali sigurno uspjevaju smanjiti prednost gostiju, da bi polovinom treće četvrtine stigli do poravnanja, a nakon toga i nakratko preuzeli vodstvo. Celticsi su, međutim, vrlo brzo uzvratili i nisu dozvolili povratak Bullsa pa su lagano priveli utakmicu kraju.

Isaiah Thomas sa 33 poena, četiri skoka i sedam asistencija predvodio je Kelte do pobjede. Green je upisao 18 poena i sedam skokova, dok je Horford dodao 15 poena, 12 skokova i četiri asistencije.

Kod Bullsa Butler je postigao 33 poena, pet skokova i devet asistencija.