DRAMA U AIR CANADA CENTRU: Capitalsi slomili domaćine u ekstra...
907
DRAMA U AIR CANADA CENTRU: Capitalsi slomili domaćine u ekstra timeu!

NHL

0

Toronto Maple Leafsi poraženi su u svom Air Canada Centreu nakon produžetka od postave Washington Capitalsa 1:2.

Mnogo teže nego što se očekivalo, najbolji tim istočne konferencije izašao je na kraj s mladom i perspektivnom postavom kanađana, koji su do zadnjeg kola regularnog dijela sezone strepjeli za plasman u doigravanje. Capitalsi su na kraju slavili sa 4:2 u konačnom zbiru pobjeda, a iako je serija protekla u otvorenoj igri oba tima, pet od šest duela okončano je u produžecima.

Kandidat za najboljeg rookiea sezone 19-godišnji centar Auston Matthews, doveo je domaći tim u vodstvo pogotkom sredinom završnog perioda meča. Samo pet minuta kasnije radost domaće publike utišao je ljevoruki napadač gostiju 26-godišnji Marcus Johansson, te uveo susret u dodatno vrijeme, a to nije bilo sve od njega. Šveđanin je u sedmom minutu ekstra vremena novim pogotkom okončao mučenje svog tima i lansirao ih u sljedeću rundu takmičenja. Polufinalni par istočne konferencije daje nam poslasticu za ljubitelje hokeja tj. finale prije finala. Washington kao najuspješniji tim sezone sudarit će se s aktuelnim braniocem titule ekipom Pittsburgha.