RATNICI DOBILI PRVI MEČ: Leonard se povrijedio, Mamuze "pukle"...
RATNICI DOBILI PRVI MEČ: Leonard se povrijedio, Mamuze

Finale Zapada

RATNICI DOBILI PRVI MEČ: Leonard se povrijedio, Mamuze "pukle" i prokockale vodstvo +25!

0

Stephen Curry postigao je 40 poena od kojih je najvažnija bila trojka 1:48 minuta prije kraja utakmice kojom je izjednačio rezultat u utakmici u kojoj je Golden State slavio pobjedu nad San Antonio Spursima sa 113:111. Kawhi Leonard opet nije odigrao cijelu utakmicu zbog povrede zgloba.

Kevin Durant je u trećoj četvrtini postigao 10 uzastopnih poena i utakmicu je završio sa ukupno 34 dok je Zaza Pachulia imao 11 poena i 9 skokova.

Leonard je napustio igru u trećoj četvrtini, a Ratnici su to iskoristili na najbolji mogući način napravivši seriju 18:0. Do tog trenutka Kawhi je na svom kontu imao 26 poena i 8 skokova, a kvalitetnu utakmicu odigrao je i LaMarcus Aldridge koji je postigao 28 poena.

Druga utakmica na rasporedu je u utorak u Oracle Areni.