PJANIĆ I DRUŠTVO SLAVE TITULU: Juventus osvojio šesti Scudetto...
PJANIĆ I DRUŠTVO SLAVE TITULU: Juventus osvojio šesti Scudetto u nizu!

Serie A

0

Pretposljednje kolo Serie A je odigrano, a Juventus je ovjerio titulu protiv Crotonea i zakomplikovao im dodatno borbu za opstanak u društvu najboljih

Juventus je na svom stadionu dočekao ekipu Crotonea i slavio rezultatom 3:0. U zanimljivoj utakmici u kojoj su obje ekipe trebale pozitivan rezultat bila je uspješnija ekipa 'Stare dame' i slavili sa dva gola prednosti. Domaći igrači stigli su u vodstvo u 13. minuti susreta kada je nakon centaršuta Cuadrada Mandžukić ostao sam i pogodio za 1:0. Crotone je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali u 39. minuti Paulo Dybala je pogodio sjajno iz slobodnog udarca i donio svojoj ekipi prednost od 2:0. U drugom poluvremenu utakmice Juventus je imao terensku inicijativu, a u 83. minuti susreta Alex Sandro je postavio konačan rezultat na 3:0. Ovom pobjedom 'Stara dama' je ovjerila titulu prvaka Italije kolo prije kraja.

pjanic-scudetto-1

Po završetku utakmice upriličena je ceremonija i dodjela pehara i medalja za osvajače Serie A.