MIRZA BAŠIĆ NIJE USPIO: Rus Rublev prošao dalje pobjedom u 2....
907
MIRZA BAŠIĆ NIJE USPIO: Rus Rublev prošao dalje pobjedom u 2. kolu od 2:1

Kvalifikacije za Roland Garros

0

Mirza Bašić je poražen u drugom kolu kvalifikacija za Roland Garros od strane Andreyja Rubleva rezultatom 2-1.

Prvi set je odlučen u sedmom gemu, kada je ruski teniser iskoristio prvu break šansu i slavio sa 6:4 za vodstvo rezultatom 1-0. Bila je to jedina break prilika u prvom setu, a Rus je iskoristio. Naš teniser je zaigrao bolje u drugom setu te je uspio slaviti sa 7:5, čime je meč poravnat na 1-1. Nakon odlične igre u drugom, Bašić je 'popustio' već u prvom gemu trećeg seta kada Rublev koristi prvu break loptu. Bašićev servis je 'popustio' u ovom setu, što je Rus iskoristio i u sedmom gemu za vodstvo rezultatom 5:2. Rublev je u narednom gemu slavio na prvu meč loptu i tako postavio konačnih 2-1.