SLAVLJE U TEHERANU: Iran se plasirao na Mundijal u Rusiju!
907

Kvalifikacije za SP

0

Iran je današnjom pobjedom u Teheranu protiv Uzbekistana osigurao plasman na Svjetsko prvenstvo narednog ljeta što je veliki uspjeh za ovu zemlju.

Tako se Iran pridružio Brazilu koji je prvi osigurao plasman na SP, te domaćinu Rusiji koja je automatski izborila plasman na Mundijal. Selekcija Irana na Azadi stadionu slavila je sa 2:0.

Domaći su do prednosti stigli u 23. minuti utakmice kada je Azmoun pogodio za 1:0. U 50. minuti Shojaei je mogao udvostručiti prednost, no nije bilo precizan sa bijele tačke. Pitanje pobjednika riješeno je u samom finišu utakmice kada je Tareni postavio konačnih 2:0 nakon čega je moglo početi veliko slavlje navijača Irana.

Iran je prvi u grupi A kvalifikacija u Aziji sa 20 bodova ispred Južne Koreje koja ima 13 bodova. Uzbekistan je treći sa 12, a iza njih su još Sirija, Kina i Katar.  Do kraja kvalifikacija ostala su još dva kola. Prve dvije selekcije idu direktno na Svjetsko prvenstvo, dok će trećeplasirani tim igrati baraž.