13. 06. 2017 - 16:36
ARGENTINA DEKLASIRALA SINGAPUR: Sampaoli igrao sa dva...
907
ARGENTINA DEKLASIRALA SINGAPUR: Sampaoli igrao sa dva odbrambena igrača i čak pet napadača!

Prijateljski susret

0

Reprezentacija Argentine danas je ubjedljivo savladala singapur (6:0) u prijateljskoj utakmici.

Ova utakmica ostat će upamćena po nevjerovatnoj formaciji seletora Gaučosa Jorgea Sampaolija koji je igrao sa samo dva odbrambena igrača, te čak pet napadača 2-3-5. Gosti su do prednosti stigli u 25. minuti kada je nakon asistencije Gomeza mrežu Singapura zatresao Fazio. Samo šet minuta kasnije Argentina je udvostručila svoju prednost, a ovaj put strijelac je bio Correa.

Argentina je igrala dosta opšteno u drugom poluvremenu u kojem su postigli još tri gola. Prvo je na 3:0 povisio Gomez, da bi 15 minuta prije kraja utakmice za 4:0 pogodio Leandro Paredes.  U sudijskoj nadoknadi Argentinci su postigli još dva gola. Na 5:0 povisio je Alario, da bi konačnih 6:0 postavio Di Maria.