EUROLIGA: Real Madrid u paklu Arene deklasirao Partizan uz...
907
EUROLIGA: Real Madrid u paklu Arene deklasirao Partizan uz skromnu partiju Muse

0

Košarkaši madridskog Reala su u 31. kolu Eurolige u paklu beogradske Arene pobijedili Partizan rezultatom 88:76.
Partizan je u ovaj susret ušao sa imperativom pobjede, a Štark Arena je bila ispunjena do posljednjeg mjesta pa je beogradski tim na krilima svojih navijača igrao veoma dobro u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 33:31 za goste.

Ipak, Partizan je u nastavku bio potpuno nemoćan što je iskoristio Real Madrid i krajem treće dionice se odvojio na dvocifrenu razliku koju je zadržao do kraja i došao do nove pobjede u najelitnijem evropskom takmičenju.

Kraljeve je do pobjede vodio Mario Hezonja sa 22 poena dok je Fabien Causer dodao deset poena uz tri asistencije i dva skoka. Naš Džanan Musa je postigao tri poena za nešto više od osam minuta provedenih na parketu.

Kod Partizana najbolji bio Frank Kaminsky sa 19 poena dok je Nunnally dodao 12, a Aleksa Avramović je susret završio sa deset poena.