22. 04. 2024 - 09:17
PONOS BOSNE I HERCEGOVINE: Pogledajte kako je Ismail Barlov...
907
PONOS BOSNE I HERCEGOVINE: Pogledajte kako je Ismail Barlov osvojio evropsko zlato

0

Bosanskohercegovački plivač Ismail Barlov sinoćnjim izdanjem u Portugalu oduševio je Evropu i svijet.Barlov je u finalnoj utrci Evropskog seniorskog prvenstva u paraplivanju u disciplini 50 metara prsno osvojio prvo mjesto, a do trijumfa je došao izuzetno dominantnom predstavom.

Trinaestogodišnji Barlov titulu je osvojio s vremenom 1:01.15 što je gotovo pet sekundi brže od drugoplasiranog Emmanuelea Marigliana (1:05.71).Treće mjesto pripalo je Australcu Grantu Pattersonu (1:06.58), dok je četvrti bio Grk Ioannis Kostakis.A kako izgleda kada 13-godišnjak pokori Evropu pogledajte u videoprilogu.