08. 05. 2024 - 13:46
POTPIS KOJI JE ATINA ČEKALA: Kendrick Nunn ostaje u Panati!
907

0

Sedmica za pamćenje kada su u pitanju navijači grčkog košarkaškog velikana Panathinaikosa, prema nepisanom pravilu dobre vijesti idu jedna za drugom.Panata je sinoć savladala Maccabi iz Tel Aviva u majstorici četvrtine finala play-offa Eurolige rezultatom 81:72 i tako je tim iz Atine slavio sa 3:2 u seriji i izborio plasman na Final Four.

Ponovo je junak Panate bio Kendrick Nunn sa 26 poena, pet skokova i četiri asistencija, a jutros lijepe vijesti za navijače kluba iz grčke prijestolnice

Nunn je nakon sinoćnjeg slavlja jutros stavio novi potpis na ugovor sa Panatom i otklonio sve dileme oko njegovog odlaska ovo ljeto iz Atine.Amerikanac je potpisao ugovor na još dvije sezone, ali naredno ljeto ima izlaznu klauzulu u slučaju da dođe kvalitetna ponuda iz NBA lige.Bio je i redovan član omladinskih košarkaških selekcija SAD-a.

Sa Amerikancima je 2011. godine osvojio kadetsko zlato na američkom prvenstvu u Meksiku, a godinu kasnije u Litvaniji je postao kadetski prvak svijeta sa SAD-om.