Sve će stati u Safolku: Samo bod ih dijeli od povratka u...
907
Sve će stati u Safolku: Samo bod ih dijeli od povratka u Premijeršip nakon 22 godine

0

Fudbaleri Ipsviča trijumfovali su u gostima kod Koventrija s 2:1 i tako došli na korak od plasmana u Premijer ligu.

Sezona u engleskom Čempionšipu je u samom finišu, a promociju u viši rang ranije je izborio Lester, a čini se da bi za "Lisicama" mogao i Ipsvič koji sada bježi tri boda Lidsu i  u posljednjem kolu će mu biti potreban samo bod.

Ipsvič je poveo u 8. minuti preko Kifera Mura (Kiefer Moore) u 8. minuti. Koventri je izjednačio u 64. pogotkom Hadžija Vrajta (Haji Wright), ali samo pet minuta kasnije Kameron Burges (Cameron) je pogodio za pobjedu Ipsviča.

Uoči sezone niko nije vidio Ipsvič u borbi za sami vrh Čempionšipa jer je klub tek ušao iz treće lige, ali je Kieran Mekena (McKenna) napravio čudo.

Bivši pomoćnik Olea Gunara Solskjera (Gunnar Solskjaer) je posložio stvari i sada ga korak dijeli od velikog uspjeha.

Podsjetimo, Ipsvič je ispao iz Premijer lige u sezoni 2001/02 i od tada se nije vraćao u elitu.

Inače, tim iz Safolka u posljednjem kolu na svom terenu dočekuje ekipu Hadersfilda.