LIVE: Andora - Bosna i HercegovinaLIVE: Andora - Bosna i...

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

0-3

22:37
stadion

FT Bosna i Hercegovina je osvojila tri boda u Andori i na debiu Mehmeda Baždarevića golom Edina Džeke savladala istoimenog domaćina. Više u samom izvještaju na našoj stranici.

Hvala vam lijepo što ste bili naši čitaoci

22:32
stadion

89' Haris Medunjanin je probao sa nekih 25 metara, ali je lopta otišla pored gola. Dosta miran tok utakmice pred sam kraj

22:24
stadion

80' Lagano privodimo utakmicu kraju, u toku je 80' minuta ali i dalje se igra odvija na polovini Andore

22:20
stadion

78' Nakon dobrog centaršuta Edina Višće, Đurić je glavom zaprijetio golu Andore ali je lopta otišla pored gola

22:19
stadion

77' U igru će ući i Haris Medunjanin koji će na teren ući umjesto Senada Lulića koji je danas čak tri puta asistirao za pogodak. Bravo Senade!

22:16
stadion

74' Nakon duge lopte Pjanića, Višća je primio loptu na desnoj strani i sam sebi napravio prostor za šut, ali je lopta otišla tik pored stative i bit će korner za našu reprezentaciju

22:15
stadion

73' U igru ulazi i Edin Cocalić koji će na terenu provesti nekih 20 minuta. On u igru ulazi umjesto Ognjena Vranješa i ovo mu je prvi nastup za A reprezentaciju baš kao i Đuriću

22:14
stadion

Treći pogodak našeg Dijamanta

22:13
stadion

70' Spahić je probao šutem sa centra igrališta, ali je lopta otišla malo preko gola. On je probao iznenaditi omalenog golmana Andore ovim dalekometnim pokušajem, ali bez uspjeha

22:09
stadion

67' Izmjena u reprezentaciji Bosne i Hecegovine. Iz igre izlazi Vedad Ibišević, a u igru će ući Milan Đurić koji će ovom prilikom debitovati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine

22:08
stadion

65' Još jedna prilika za BiH, ali Višća nije iskoristio ovu priliku i bit će korner za naše. Igrači Andore izgledaju veoma nervozno i igraju oštro na terenu

22:05
stadion

63' Baš kao što smo i rekli, agresivnija i puno tečnija igra se isplatila i u roku od samo 16 minuta postigli smo dva pogotka

22:04
stadion

62' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, Edin Džeko postiže hat-trick na novu asistenciju Lulića. BRAVO ZMAJEVI! 0:3 je trenutni rezultat

22:01
stadion

59' Nakon dobrog centaršuta Miralema Pjanića iz slobodnog udarca napravila se velika gužva u 16 metara domaćina, ali je jedan igrač Andore zaustavljen prekršajem

22:00
stadion

Drugi pogodak našeg kapitena

21:59
stadion

57' Pjanić se vraća u igru, u toku je 57. minuta i rezultat je 0:2 za BiH

21:58
stadion

55' Višća i dalje dominira na terenu i igra sjajnu utakmicu. Trenutno Miralem Pjanić leži na terenu nakon bezobraznog poteza igrača koji je tek ušao u igru, Martineza

21:56
stadion

54' Puno bolji pristup utakmici u drugom poluvremenu, igramo puno tečnije i lopta je stalno oko 16 metara Andore

21:54
stadion

52' Džeko je loše centrirao iz loše pozicije i golman nije imao puno poteškoća da uhvati ovu loptu

21:53
stadion

50' Sjajna akcija u kojoj je Ibišević izbacio Lulića, a ovaj loptom kroz peterac Andore pronašao najboljeg strijelca reprezentacije Bosne i Hercegovine koji je lagano pospremio u mrežu

21:51
stadion

49' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 0:2, Edin Džeko je pogodio još jednom

21:50
stadion

47' Puno smo agresivnije ušli u drugo poluvrijeme i želja u igračima je puno veća nego u prvom poluvremenu

21:49
stadion

46' Velika prilika za našu reprezentaciju, Spahić je pucao, ali je jedan igrač Andore to spasio sa gol-linije

21:48
stadion

45' Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi!

21:33
stadion

HT Poluvrijeme u Andori. Reprezentacija Bosne i Hercegovine vodi rezultatom 0:1, a strijelac pogotka bio je Edin Džeko. Najbolji pojedinac na terenu sigurno da je bio Edin Višća koji se odlično pokazao u prvih 45 minuta, a pored gola imali smo još nekoliko prilika koje nismo iskoristili. Nastavljamo u drugom poluvremenu

21:31
stadion

45+' Ibišević je još jednom bio u sjajnoj poziciji, ali nije iskoristio ovu veliku priliku i veoma loše šutirao

21:30
stadion

45' Igrat će se dvije minute nadoknade

21:28
stadion

44' Ibišević nije iskoristio veliku šansu koju mu je spremio Edin Džeko i za dlaku zakasnio da loptu pospremi u mrežu

21:28
stadion

43' Pjanić je veoma loše izveo ovaj slobodan udarac i pogodio živi zid

21:27
stadion

42' Faul na nekih 20-25 metara i sjajni prilika za našu reprezentaciju da iz slobodonog udarca ugrozi gol Andore. Pjanić će izvesti slobodan udarac

21:24
stadion

39' BH Fanaticosi prave sjajnu atmosferu i pružaju veliku podršku igračima na terenu

21:23
stadion

38' Zmajevi su dodali u brzinu više i u dva napada došli u veoma opasne situacije pred golom Andore. Šutevi Lulića i Bešića nisu bili precizni i nisu ozbiljno ugrozili go Andore

21:22
stadion

36' Nakon sjajnog driblinga Višće koji je večeras jedan od najboljih igrača na terenu, Džeko nije iskoristio sjajan centaršut i veoma loše šutirao glavom

21:19
stadion

35' Višća je centrirao lijevom nogom, ali je odbrana Andore to lagano očistila

21:17
stadion

32' Velika prilika za Ibiševića koji se lijepo izborio za priliku i gađao lijevi gornji ugao gola Andore. Lopta je otišla preko gola

21:15
stadion

30' Ništa značajno se ne dešava na terenu. Lopta je u našem posjedu, ali bez pravih prilika

21:12
stadion

Pogodak Edina Džeke

21:09
stadion

24' Sjajna diagonala Zukanovića koja je došla do Edina Višće, ali je bivši igrač Željezničara pucao lijevom nogom pored gola

21:07
stadion

22' Mirniji tok utakmice trenutno. BiH sigurno drži loptu u svojim nogama i kontroliše utakmicu

21:06
stadion

21' U drugoj utakmici naše grupe golom Fellainia Belgija vodi 1:0 protiv Kipra

21:05
stadion

20' Slab centaršut Miralema Pjanića i bit će lopta za Andoru

21:04
stadion

19' Novi korner za BiH nakon što je izblokiran centaršut Zukanovića

21:02
stadion

17' Zmajevi su kombinovali oko 16  metara Andore i nakon šuta Pjanića koji je izblokirala odbrana Andore, golman lagano uhvatio loptu. BiH izgleda puno bolje na terenu

21:01
stadion

16' Nakon sjajnog centaršuta Mujdže, Vedad Ibišević je bio blizu postizanja pogotka, ali je u posljednji trenutak odbrana Andore to očistila

20:59
stadion

14' Zmajevi vode u Andori nakon sjajne asistencije Lulića za kapitena naše reprezentacije koji je lijevom nogom sa 20 metara pogodio lijevi donji ugao gola Andore

20:58
stadion

13' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.. Edin Džeko je zabio pogodak za 0:1 i prednost reprezentacije Bosne i Hercegovine

20:57
stadion

12' Džeko je poslao loptu u 16 metara Andore, ali je golman Andore lagano zaustavio ovaj pokušaj

20:54
stadion

9' Na terenu igrači Andore izgledaju veoma nervozno i u stalnom su konfliktu sa igračima naše reprezentacije. Žuti karton za Vranješa

20:53
stadion

8' Nakon kornera Zukanović je šutirao preko gola, ostaje 0:0

20:52
stadion

8' Mujdža je dobro ubacio, ali je Edin Džeko pucao visoko preko gola. Ovo je korner za našu reprezentaciju i izvest će ga Miralem Pjanić

20:52
stadion

7' Naša reprezentacija kontroliše loptu od početka utakmice

20:50
stadion

5' Igrači Andore su veoma oštri na samom početku utakmice

20:48
stadion

2' Nakon faula nad Edinom Džekom, Pjanić je centrirao ali je sudac Vad svirao faul u napadu

20:46
stadion

1' Prvi napad imala je Andora, ali je šut otišao visoko preko gola i Begović nije imao problema

20:45
stadion

1' Utakmica je počela. Andora je krenula prva s centra. SRETNO ZMAJEVI!

20:40
stadion

-5' Igrači izlaze na teren predvođeni sudijom Vadom. Trenutno je intoniranje himne reprezentacije BiH. Gromoglasna podrška sa tribina.

20:27
stadion

-15' Igrači se trenutno nalaze na zagrijavanju pred utakmicu i uskoro će krenuti u svlačionicu.

20:18
stadion

-25' U Andori se nalazi velika podrška za naše reprezentativce. BH Fanaticosi nikada ne napuštaju svoju reprezentaciju i vjetar u leđa ni večeras neće nedostajati

20:07
stadion

-35 Selektor Mehemd Baždarević izveo je večeras veoma ofanzivnu ekipu i jasna je namjera da se što prije postigne pogodak i da se pitanje pobjednika riješi što prije

19:58
stadion

-40' Sastav Bosne i Hercegovine večeras: Begović, Spahić, Vranješ, Zukanović, Mujdža, Bešić, Pjanić, Višća, Lulić, Ibišević i Džeko

-45' Dobro večer svim posjetiocima portala Sport.ba. Utakmica u Andori počinje za 45' minuta i svi se nadamo da će naši Zmajevi pružiti sjajnu partiju i uspješno započeti drugi ciklus misije "Francuska 2016".