LeBron s 33 poena srušio Bullse, Houston izjednačio protiv...
907
LeBron s 33 poena srušio Bullse, Houston izjednačio protiv Cleppersa

NBA

0

Košarkaši Clevelanda i Houstona izjednačili su na 1-1 u pobjedama u polufinalnim serijama play-offa NBA lige.

Cavsi su savladali Chicago na svom terenu 106:91, uz 33 poena LeBrona, dok su Rokcetsi bili bolji od Los Angeles Clippersa sa 115:109, uz 32 poena Hardena.

Cavsi su od starta nametnuli svoj ritam,Shumpert je sa tri vezane trojke dao ton utakmici, LeBron je dao 14 poena u prvoj četvrtini i domaći su već poslje 12 minuta vodili sa 38:18.

Bullsi su u trećem periodu pokušali da se vrate, ali prednost je bila prevelika i Cavsi su je rutinski sačuvali uprkos izostancima Lovea i Smitha.

LeBron je meč završio sa 33 poena (13-29 iz igre), 8 skokova i 5 asistencija, Kyrie Irving imao je 21 poen (5-9 iz igre, 10-12 penali) i 3 asistencije, a James Jones dodao je 17 poena. Iman Shuampert zabilježio je 15 poena i 7 skokova.

Bullsi su od starta bili u kontraritmu, a najefikasniji je bio Jimmy Butler sa 18 poena (5-14 iz igre), Derrick Rose imao je 14 poena (6-20 iz igre), 7 skokova i 10 asistencija, dok su Gasol i Gibson postigli po 11 poena.

James Harden je zbog četiri lične greške najveći dio treće četvrtine proveo na klupi, ali je u posljednjoj dionici ’eksplodirao’, ubacio 16 poena i donio trijumf svom Houstonu.

Harden je ukupno upisao 32 poena (7-17 iz igre, 15-15 penali), 3 skoka i 7 asistencija, uz 7 izgubljenih lopti, a pratio ga je Dwight Howard sa 24 poena, 16 skokova i 4 rampe. Trevor Ariza imao je 15 poena i 13 skokova.

Clipperse, koji su igrali bez Chrisa Paula, predvodio je Blake Griffin sa 34 poena, 15 skokova i 4 asistencije, DeAndre Jordan zabilježio je 16 poena i 12 skokova, Jamal Crawford dao je 19 poena.