Historijska pobjeda Džumhura, sljedeće kolo protiv svog idola...
U narednom kolu Damir Džumhur će igrati protiv drugog tenisera svijeta Rogera Federera, svog idola, te će biti ovo sigurno najveći meč u karijeri mladog Sarajlije.

Roland Garros

Historijska pobjeda Džumhura, sljedeće kolo protiv svog idola Federera

K. DEDOVIĆ
0

U drugom kolu Roland Garrosa, bh. teniser Damir Džumhur odigrao je meč protiv Kipranina, Marcos Baghdatisa, koji zauzima 59. mjesto na ATP listi.

Kipranin je bio prvi na servisu, ali Damir Džumhur je osvojio prvi set. Breakova nije bilo sve do rezultata 4-4, kada Džumhur pravi break i sigurno servira za osvajanje seta. Bosanskohercegovački teniser osvaja i 2. set sjajnom igrom.

Kipranin je vratio 1 set. Napravio je break na startu seta i čuvao ga do kraja. Džumhur je imao dosta prilika da se vrati, čak 6 rebreak lopti, ali nije uspio. U zadnjem setu Damir Džumhur je pri rezultatu 3-2 napravio break, te tako zasluženo slavio u ovom meču rezultatom 3-1.

Treba napomenuti da je na ovom meču naš teniser imao sjajnu podršku.