Sarajevo sa pet golova u mreži Borca počelo pripreme za sezonu
907

POBJEDA NA STARTU

0

Fudbaleri Sarajeva, aktuelni šampioni Bosne i Hercegovine, rezultatom 5:0 savladali su Borac iz Jelaha u prvoj pripremnoj utakmici ove sezone. Bordo sastav u Jelahu je dočekan transparentima dobrodošlice na kojima pisalo: "Šampioni dobrodošli u Jelah", a čelnici oba kluba su razmijenili poklone.

I dok je na tribinama vladala prava svečarska atmosfera, na terenu je bilo žestoko, prvo poluvrijeme je završeno tek 1:0. Jedini gol postigao je Benko, a Dženan Uščuplić na teren je poslao ekipu u sastavu: Oštraković, Barić, Puzigaća, Kovačević, Berberović, Ikande, Radovac, Stojčev, Am. Bekić, Velkoski i Benko.

Drugo poluvrijeme, u kojem su zaigrali: Plakalo, Kallasi, Tatomirović, Mihojević, Protić, Cimirot (Kobiljar), Alispahić, Rustemović, Al. Bekić, Duljević i Okić, ipak donosi efikasniju igru bordo ekipe, koja je sa još četiri pogotka počastila domaćine.

U dva navrata mrežu Borca pogađao je Duljević, koji je bio asistent i za pogodak, kojeg je postigao Okić, a u listu strijelaca upisao se i Alispahić.

Nakon utakmice u Jelahu Sarajevo nastavlja sa pripremama u Sloveniji, gdje će odigrati još tri kontrolne utakmice do prvog susreta sa Lechom, koji se igra 14. jula na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović - Hase