Palace se popeo na treću poziciju, West Brom nemoćan u Londonu
907

PREMIER LIGA ENGLESKE

0

Nakon dva vezana poraza ekipa Crystal Palacea na svom terenu je savladala West Brom i sada je prišla na samo bod zaostatka u odnosu na lidera Manchester United.

Domaćin je dominirao tokom cijele utakmice i zasluženo slavio sa 2:0, a gosti mogu biti zadovoljni što nisu pretrpili ubjedljivi poraz u južnom Londonu.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, Zaha je bio najzapaženiji igrač na terenu, ali nedostajala je završnica ovom brzonogom napadaču.

U nastavku, Palace još agilniji, gol je konstantno visio u vazduhu, a led je konačno probijen u 68. minuti.

Poslije jedne duže akcije pred golom Broma, Cabaye je sa desnnog boka centrirao pred gol gostiju, Yannick Bolasie je zaplivao u vazduhu i glavom poslao loptu u mrežu.

Vodeći gol ulio je dodatno sampouzdanje Pardewovom timu, lopta je bila uglavnom u njihovom posjedu, a minut prije kraja pobjeda je ovjerena sa penala.

Brunt je zakasnio sa startom na Wilfriedu Zahi, sudija nije imao dilemu i pokazao na bijelu tačku, a Yohan Cabaye je bio siguran sa kreča i postavio konačnih 2:0.

Palace se ovom pobjedom probio na treće mjesto na tabeli, sa 15 osvojenih bodova koliko ima i drugoplasirani Manchester City. WBA ostaje na 8 osvojenih bodova i nalazi se na 15. mjestu.