Evropsko prvenstvo ostaje samo san: Zmajevi razočarali u Dublinu
907

PORAZ ZMAJEVA

0

Mehmed Baždarević i Bosna i Hercegovina nisu položili završni ispit, a 1:1 u Zenici naša reprezentacija je poražena u Dublinu od Irske 2:0.

Jon Walters bio je heroj domaće ekipe, a on je postigao dva pogotka za pobjedu svoje ekipe.

Prvi je postignut iz diskutabilnog jedanesterca nakon što je Ervin Zukanović u naših 16 metara igrao rukom. Nekadašnji saigrač Asmira Begovića iz Stokea mirno je poslao loptu u jednu, a Begovića u drugu stranu.

Nakon te 24. minute pokušavali smo doći do pogotka, no Irci su se fantastično zatvorili i sačuvali svoju prednost sve do 70. minute kada Spahić pravi faul iz kojeg Walters postiže svoj drugi pogodak i tako definitivno odlučuje pobjednika baraža.

Do kraja susreta naša reprezentacija pokušavala doći bar do utješnog pogotka, međutim sjajna odbrana Irske nije dozovoljavala probleme u skok igri.

Od Francuske nema ništa, a mi se okrećemo kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.