Teletović 9 poena u porazu Phoenixa, Durant sjajan u povratku...
907
Teletović 9 poena u porazu Phoenixa, Durant sjajan u povratku na parket

NBA

0

Mirza Teletović ubacio je noćas devet poena u porazu svojih Phoenix Sunsa na gostovanju kod San Antonio Spursa

San Antonio je u posljednjoj četvrtini slomio Phoenix i slavio 98:84, a najbolji je bio Kawhi Leonard s 24 poena i 13 skokova. Tony Parker dodao je 20 poena, a Danny Green 18. Kod Sunsa najbolji je bio Morris s 28 poena. Iz gostujućeg tima vrijedi još izdvojiti i Knighta sa 18, te Warrena sa 16 poena.

Teletović je za nešto manje od 23 minuta, koliko je proveo na parketu, postigao devet poena. Sve koševe postigao je iza linije 7,25 metara, dakle trojkama, koje je šutirao 3/4. Zabilježio je i šest skokova i jednu asistenciju.

Miami je pobjedom 95:78 prekinuo niz od četiri pobjede New York Knicksa. Pobjedničku ekipu s po 16 poena predvodili su Chris Bosh i Dwyane Wade, dok je kod Knicksa Carmelo Anthony postigao 21, a Kristaps Porzingis 20 uz 14 skokova.

Orlando Magic upisao je osmi poraz u 14. utakmici ove sezone. Bolji je bio Cleveland sa 117:103.

Orlando nije imao rješenje za Kevina Lovea koji je postigao 34 poena, te za LeBrona Jamesa koji je uz 15 poena podijelio 13 asistencija

Minnesota je sa 100:95 pobijedila Philadelphiju, a pobjedničku ekipu predvodio je Andrew Wiggins s 32 poena.

Kevin Durant vratio se na teren u pobjedi 111:89 Oklahome protiv Utah Jazza. Durant je postigao 27 poena uz samo tri promašaja iz igre, dok je Russell Westbrook dodao 20 poena.

Charlotte je sa 127:122 nakon produžetka pobijedio Sacramento, a utakmicu su obilježili Rajon Rondo, razigravač poražene ekipe, koji je podijelio 20 asistencija, te Kemba Walker koji je s 39 poena predvodio pobjednike.