907

LIGA PRVAKA

0

Odigrane su i prve dvije utakmice petog kola Lige prvaka.

Prva utakmica se igrala U Bjelorusiji, BATE Borisov je ugostio Bayer Leverkusen a rezultat je bio 1:1. Domaćini su poveli već u drugoj minuti golom Gordejchuka, a gosti su izjednačili tek u 68. minuti i rezultat je ostao isto do kraja. Ovo je reklo bi se idealan rezultat za Romu koja večeras igra protiv Barcelone i slučaju poraza i dalje imaju šanse za prolazak dalje.

Na drugoj utakmici Zenit je ugostio Valenciju u hladnoj Rusiji i uspješno su nastavili svoj sjajan niz od pet uzastopnih pobjeda, a rezultat je bio 2:0. Golove su postigli Shatov u 15. minuti i Dzyuba u 74. minuti. Vrijedi spomenuti i da su gosti ostali bez igrača manje posljednjih 10 minuta. Zenit je i u prošlom kolu osigurao prolazak dalje jer imaju 15 bodova, dok Valencia se nalazi na drugom mjestu sa 6 bodova. Treći je Gent sa četiri boda, a posljedni Lyon sa jednim osvojenim bodom koji ujedno i igrjau večeras svoju utakmicu u Francuskoj od 20:45 sati.