PREMIJER LIGA BIH, 17. KOLO

0

Odigrana su i tri preostala susreta 17. kola Premijer lige BiH.

Aktuelni prvak, Sarajevo, na Koševu je rutinski savladao Travnik sa 4:0.

Odbrana gostiju odolijevala je do 25. minute, a onda je u dva minuta kapitulirala u čak dva navrata.

haris-duljevic

Prvo je pogodio Leon Benko, a onda i majstorski Haris Duljević.

Početkom nastavka, Dino Rustemović je odlično ubacio za Adnana Kovačevića koji glavom matira Adisa Nurkovića.

Do kraja se je bordo tim postigao još jedan gol preko mladog rezerviste Osmanovića i prvak je trenutno treći s tri boda zaostatka u odnosu na lidera - Slobodu.

Zanimljiv meč odigran je u Istočnom Sarajevu, gdje su Slavija i Mladost remizirali (1:1).

Golom Delića iz 26. minute poveli su gosti, dok je izjednačio Barić šest minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku je briljirao golman Mladosti Adnan Hadžić, koji je u nekoliko navrata bravurozno zaustavio pokušaje igrača Slavije.

Remi smo vidjeli i u Bijeljini, gdje je domaći Radnik bez golova odigrao sa Željezničarom.

Plavi su meč priveli kraju s 10 igrača, jer je ranije pod tuš morao Ognjen Đelmić.

Tim s Grbavice je trenutno osmi i zaostaje velikih 12 bodova za liderom Slobodom.