Getafe visoko poražen na La Rosaledi
907

PREMIJERNI SUSRET 23. KOLA PRIMERE

0

Premijerni susret 23. kola španske Primera lige odigran je na La Rosaledi između Malage i Getafea. Domaći tim bio je uvjerljiv i nakon niza loših rezultata napokon obradovao svoje navijače (3-0).

Fudbaleri Getafea upisali su treći uzastopni poraz u svim takmičenjima, a ovaj je bio najbolniji. Kući se vraćaju sa tri komada u mreži, a prvi je bio pravo remek djelo. Juanpi je nakon odlične solo akcije još bolje realizovao šansu i doveo Malagu u prednost već u devetoj minuti susreta. Prednost je udvostručio Atsu sredinom prvog poluvremena, da bi Charlie u finišu prvog dijela igre pogodio za, ispostavilo se, konačnih 3:0.

Malaga se nalazi na 10. poziciji sa 30 osvojenih bodova, četiri više od Getafea, koji je na poziciji ispod.