Mainz novim trijumfom stigao Schalke na tabeli: Kolašinac odigrao 90 minuta

BUNDESLIGA

0

Ekipa Mainza nastavlja sa sjajnim partijama u 2016. godini.

Večeras su savladali jednog od konkurenata za plasman u Ligu prvaka - Schalke.

Golom Gaëtana Bussmanna domaći su poveli sa 1:0. Nakon kornera ovaj fudbaler je dočekao odbijenu loptu na volej, a golman Schalkea Fährmann nije imao neke velike šanse da ovo odbrani.

Bez nekih pretjerano dobrih prilika do kraja prvog poluvremena, a onda na samom startu drugog Schalke stiže do izjednačenja preko Younessa Belhande. Prvo je Meyer imao dobru priliku da izjednači, a u istom napadu nakon što mu se lopta odbila, uspio je da uposli Belhandu koji pogađa mrežu golmana Kariusa za 1:1.

Ipak, Julian Baumgartlinger rješava pitanje pobjednika u 79. minuti meča nakon asistencije Mallija. Bio je to odlično nabačena lopta, Baumgartlinger je odlično riješio ovu situaciju iz neposredne blizine i doveo Mainz do nova tri boda.

Sead Kolašinac je u gostujućoj ekipi odigrao cijelu utakmicu.

Ovo je treća uzastopna pobjeda Mainza u Bundesligi, sada su stigli Schalke na tabeli pošto obje ekipe imaju po 33 boda.