GS Warriorsi do rekorda, Teletović ubacio 13 poena u porazu Sunsa
907

NBA

0

Noćas je na NBA parketima odigrano sedam susreta.

Priča večeri dogodila se u Atlanti gdje su aktuelni prvaci Golden State Warriorsi došli do 50. pobjede u regularnom toku lige, najbrže u istoriji NBA lige.

Warriorsi su slavili protiv Hawksa sa 102:92, no tok susreta kaže nam da se u Atlanti odvijala prva drama.

Warriorsi su prvu četvrtinu dobili s uvjerljivih 30:15, a drugu s 28:24. Nakon što su prvaci u trećoj četvrtini otišli i do ogromnih 23 poena prednosti, malo tko u dvorani očekivao je dramu. Ipak, Hawksi se bude u trećoj četvrtini koju pobjeđuju s nevjerovatnih 36:18 i uoči posljednjih 12 minuta pobjednik je bio neizvjestan. Ipak, prvaci ubacuju u veću brzinu i u posljednjem dijelu utakmice rutinski priču privode kraju za konačnih 102:92.

Kao i toliko puta ove sezone prvo ime utakmice bio je najbolji igrač lige, nevjerovatni Stephen Curry s 36 poena, koji je bio najzaslužniji da je dosadašnji rekord, koji su držali Bullsi u sezoni 1995./96., otišao u istoriju.

Uz Curryja prvo ime prvaka bio je sjajni Klay Thompson s 27 poena. Kod Hawksa najbolji je bio Al Horford s 23 poena.

U katastrofalnom porazu Phoenix Sunsa, ovaj put od LA Clippersa, kapiten reprezentacije BiH Mirza Teletović odigrao je zapaženu ulogu.

Sunsi su sa 124:84 razbijeni na gostovanju kod Los Angeles Clippersa, te su upisali i 43. poraz.

Naš košarkaš Mirza Teletović proveo je 23 minute na parketu za koje je postigao 13 poena te upisao šest skokova i jednu asistenciju.

J.J. Redick sa 23 poena predvodio je Clipperse do pobjede, a najbolji u ekipi Sunsa bio je Archie Goodwin sa 20 ubačena poena.

Samo dan nakon što ih je fenomenalni Anthony Davis uništio s 59 poena i 20 skokova, Detroit Pistonsi prekinuli su niz od pet poraza kod najbolje ekipe Istoka, Cleveland Cavaliersa.

Pistonsi su slavili 96:88, a ključ trijumfa bila je sjajna odbrana na LeBron Jamesu, koji je uspio ubaciti samo 12 poena.

Kod Pistonsa Reggie Jackson je postigao 23 poena, a Kentavious Caldwell-Pope je dodao 19, a Andre Drummond zabio je 18.

Kod Clevelanda Kyrie Irving ubacio je 30 poena, Kevin Love 24, no bez značajnijeg učinka Jamesa, to nije bilo dovoljno.