Tottenham remizirao, Leicester je novi prvak Premier lige!
907

REMI CHELSEAJA I TOTTENHAMA

K. Dedović
0

U okviru engleske Premier lige, večeras su snage odmjerile londonske ekipe, Chelsea i Tottenham na Stamford Bridgeu. Rezultat je bio 2:2.

Domaći tim je utakmicu igrao bez imperativa pobjede, Tottenham je mogao samo još matematički biti prvak, a sa posebnom pažnjom su je pratile pristalice Leicestera. Lisicama je bio potreban bilo kakav kiks Suprsa da bi osvojili prvu titulu u historiji kluba.

Golova nije bilo sve do 35. minute, kada Kane pogađa mrežu domaćina na asistenciju Lamele. U 44. minuti Son Heung-Min je povećao prednost Tottenhama. S tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku susreta, fudbaleri Chelseaja dolaze do izjednačenja. Cahil je na asistenciju Williana pogodio mrežu gostiju u 58. minuti, da bi Hazard na asistenciju Coste, pogodio u 82. minuti susreta. Za Belgijanca, ovo je bio tek drugi ovosezonski gol.

Tottenham se remijem nalazi na 2. poziciji, sa 70 osvojenih bodova, dok je ekipa Chelseaja 9. sa 48. bodova.

LEICESTER se nalazi na prvom mjestu, TE JE NOVI PRVAK ENGLESKE!