Atletico Madrid prvi finalista nakon velike drame i dva...
907
Atletico Madrid prvi finalista nakon velike drame i dva promašena penala

PIROVA POBJEDA BAYERNA

0

Odigran je prvi revanš meč polufinala Lige šampiona, te smo saznali prvog finalistu ovosezonskog izdanja.

Atletico Madrid je poražen u Munchenu, ali zbog gola u gostima „Jorgandžije“ su prvi učesnici finala na San Siru. Konačan rezultat je bio 2:1 za Bayern, ali ta pobjeda ništa ne vrijedi s obzirom na činjenicu da je Atletico postigao jedini gol u gostima u ovom dvomeču.

Ovaj izuzetno zanimljivi susret je počeo golom Xabija Alonsa iz slobodnog udarca. Samo dvije minute nakon toga Thomas Muller ima šansu da udvostruči prednost Bayerna, ali mu Jan Oblak brani udarac.

Na startu drugog poluvremena Antoine Griezmann postiže pogodak koji dovodi Atletico na korak od finala. Tada su Bayernu trebala dva pogotka, ali su postigli samo jedan preko Roberta Lewandowskog.

Do kraja je Fernando Torres uspio izboriti sumnjivi penal, ali i promašiti ga.