29. 05. 2016 - 19:40
Kako je krenulo, odlično je završilo: Španija sa 3:1 savladala...
907
Kako je krenulo, odlično je završilo: Španija sa 3:1 savladala BiH u St. Gallenu

DVA GOLA ČAROBNJAKA NOLITA

0

Reprezentacija BiH poražena je u prijateljskom susretu od Španije, koji je odigran u švicarskom St. Gallenu.

Zmajevi nisu impresionirali, a "crvena furija" je u kombinovanom sastavu slavila sa 3:1.

Dva selektora odabrala su sljedeće startne postave:

BiH: Begović; Vranješ, Spahić, Zukanović, Kolašinac; Bešić, Hadžić; Višća, Pjanić, Hodžić; Džeko.

Španija: Asenjo; Bellerín, San José, Bartra, Azpilicueta; Bruno Soriano, Asensio, Fabregas, Silva, Nolito; Aduriz.

Nije dobro počelo za izabranike Mehmeda Baždarevića, jer je već u 11. minuti ofanzivac Celte iz Viga Nolito zabio za vodstvo.

Španci su prilikom izvođenja kornera izveli brzu akciju, uputili centaršut, lopta je stigla do Džeke koji ju je pokušao izbaciti iz šesnaesterca, ali je pogodio Nolita koji je primio loptu i vrlo lijepo matirao Begovića.

Ako je ovo bio lijep gol, Nolitov drugi bio je još ljepši. Sedam minuta kasnije je iskoristio lošu reakciju naše odbrane te sa nekih 10 metara iskosa lobovao Begovića.

Uslijedili su dodatni problemi za Zmajeve, jer je Edin Džeko morao napustiti igru zbog povrede u 22. minuti. Zamijenio ga je Milan Đurić.

Nakon uvodnog pritiska, BiH je zagirala nešto bolje te smanjial rezultat preko Emira Spahića, koji je u 29. minuti iskoristio asistenciju Miralema Pjanića i glavom pogodio mrežu Asenja. Bio mu je ovo prvi gol u nacionalnom dresu još od novembra 2011., kada je zabio protiv Portugala.

I kada se činilo da bi moglo doći do preokreta, stigao je crveni karton Emira Spahića. Sve je počelo koškanjem Ognjena Vranješa i Davida Silve, a onda je prišao i Cesar Azpilicueta. Spahić je udario fudbalera Chelseaja, a kasnije i njegovog saigrača Fabregasa.

U 50. minuti veliku šansu je imao Đurić. Izbio je sam pred Asenja, ali je njegov udarac odbranio golman Villarreala.

Iako sa igračem manje, Zmajevi su stvorili još jednu sjajnu priliku u 66. minuti. Duljević je centrirao sa lijeve strane, no Đurić glavom pogađa samo stativu.

Ubrzo je i Duljević imao opasan šut, koji odlazi malo kraj gola.

Španci su prvu ozbiljniju šansu u nastavku imali u 75. minuti. Udarac rezerviste Orayzabala otišao je pored desne stative.

U posljednjim trenucima meča, Pedro je postavio konačnih 3:1.

Treba istaći da su u nastavku meču zaigrali Izet Hajrović, Haris Duljević, Haris Medunjanin, Srđan Grahovac i Samir Memišević.

Bio je ovo sedmi duel BiH i Španije te peti trijumf aktuelnog evropskog prvaka. Zmajevi i dalje traže prvu pobjedu.