Plemići izgubili u Warsawi, Nikolić junak Legie
907

POSLJEDNJI BH PREDSTAVNIK

0

Zrinjski je u Warsawi ubilježio poraz od domaće Legie, rezultatom 2:0, i tako je i posljednji predstavnik BiH u Europi, ispao iz iste.

Prvo poluvrijeme je donijelo lijep fudbal u predivnoj atmosferi u Warsawi. Obje ekipe su odigrale odlično, ali je, sudina nažalos odredio rezultat u ovom dijelu igre. Igrala se 27 minuta susreta, kada je Todorovića u slučajno u ruku pogodila lopta, naravno sudija je prestrogo pokazao na bijelu tačku sa koje je bio siguran Nikolić, i svojim pogotkom donosi Legiji vodstvo u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu Plemići su krenuli ofanzivno, i malo im je falilo da dođu do izjednačenja. Međutim, umjesto da izjednače, nakon kontre Hamalainena, oni primaju gol, strijelac je bio, ko drugi nego, Nikolić. Do kraja susreta još po neka poluprilika na obje strane, ali bez većih promjena po rezultat utakmice.

Legia Warsaw - HŠK Zrinjski 2:0 (1:1)

Strijelci: Nemanja Nikolić 28' , 62'