Bh. djevojke ostvarile i drugi trijumf: Pao i neugodni Portugal
907

EP ZA DJEVOJKE DO 18 GODINA

0

U okviru drugog kola Europskog prvenstva za djevojke do 18 godina reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Portugal sa 65:54.

Po četvrtinama je rezultat glasio 11:20; 22:13; 21:10; 11:11.

Nakon uvodnih deset minuta selekcija Portugala imala je prednost rezultatom 20:11. Drugi period mnogo bolja igra izabranica Gorana Loje ali i selekcija Portugala se ne predaje pa ovaj period se završava rezultatom 13:22, te se na odmor odlazi pri rezultatu 33:33.

Treći period potpuna rapsodija  Bosne i Hercegovine pogađale su Mišeljić, Brčaninović i društvo iz svih pozicija pa ovaj period  riješavaju u svoju korist 21:10 i  riješavaju pitanje protivnika. Nakon 30 minuta na semaforu je stajalo 54:43 u korist domaće selekcije.

Četvrti period  reprezentacija Bosne i Hercegovine rutinski odrađuje i privodi utakmicu kraju za konačnih 65:54 i drugu pobjedu na prvenstvu .

U reprezentaciji Bosne i Hercegovine bolja od ostalih bile su Melisa Brčaninović s 22 poena i 15 skokova, Milina Mišeljić dodala je 13 poena uz 8 skokova, Sandra Azinović upisala je 13 poena dok je Nikolina Zubac dodala 12 poena uz 7 skokova.

Kod reprezentacije Portugala Mateus je postigla 13 poena, Silva je dodala 7.