Chelsea fantastičnom igrom započeo novu sezonu, golčina Coste za pobjedu

LIJEPA IGRA CONTEOVOG CHELSEAJA

0

Započeo je i Chelsea svoj put u Premier ligi, pošto je večeras na Stamford Bridgeu kompletirano prvo kolo nikad interesantnije lige.

Antonio Conte je večeras debitovao na klupi Chelseaja, a mnogi su strahovali kako će se on uklopiti. Gostovao je snažni West Ham, ali po svemu sudeći, Chelsea će imati odličnu sezonu.

Konačan rezultat 2:1 nam to i ne govori, ali je omjer na terenu bio nevjerovatan. Chelsea je stvorio dvocifren broj velikih prilika i sasvim zasluženo slavio.

Na startu drugog poluvremena smo vidjeli prvi gol na utakmici, pošto je Eden Hazard realizovao jedanaesterac na pravi način. Ipak, sedam minuta prije kraja West Ham je poravnao rezultat na 1:1 golom Jamesa Collinsa nakon kornera.

No, kada su se domaći navijači prepali da će neslavno započeti novu sezonu, sjajni Diego Costa je pogodio majstorski na asistenciju pojačanja Michyja Batshuayia.