907
Nova sezona Evropa lige otvorena remijem Šehićevog Qarabaga i Libereca

2:2 U AZERBEJDŽANU

0

Započela je nova sezona drugog po jačini evropskog fudbalskog takmičenja Evropa lige.

Kako to tradicija nalaže, najraniji termin igraju ekipe sa krajnjeg Istoka, odnosno ekipe koje se teritorijalno ne nalaze u Evropi, ali su članice UEFA-e.

Qarabag našeg Ibrahima Šehića je u prvom meču ovosezonske Evropa lige dočekao češki Liberec, a završeno je rezultatom 2:2. Bio je to odličan meč u kojem se moglo vidjeti mnogo toga, a naš golman je primio pogodak, vjerovali ili ne, u prvim sekundama meča. Tek što se krenulo sa centra, Jan Sykora je doveo goste u vodstvo.

No, samo šest minuta kasnije Michel je poravnao rezultat. Dvadeset minuta prije kraja, isti scenarij kao na startu, s tim što je legendarni češki fudbaler Milan Baroš ovaj put postigao pogodak za goste. Ali, kao i na startu, Qarabak se vratio u meč golom u posljednjim sekundama meča kada je Rasad Sadiqov poravnao rezultat.