907

FRANCUSKA

0

Mario Balotelli je isključen u posljednjem kolu protiv Lorienta, ali mu je Savez naknadno skinuo suspenziju, ali se protiv Lyona ipak nije uspio upisati u strijelce.

Nice je nastavila nevjerovatan pobjednički niz! S 2:0 je pao i Lyon, a Nica je lider i ne zna još uvijek za poraz.

Balotelli je opet bio u centru pažnje. Italijan je imao odličnu priliku za novi pogodak, ali je promašio jedanaesterac u samoj završnici. Udarac mu nije bio jak, pročitao je to Lopes i bez većih problema odbranio.

Ali nema mjesta žaljenju u Nici jer su se Balotellijevi saigrači pobrinuli za slavlje. Baysee je nakon asistencije Sarra pogodio za rano vodstvo u petoj minuti, a 80 minuta kasnije upravo je Sarr zabio za konačnih 2:0.

Tako je Nice na najbolji mogući način iskoristio kiks Monaca u gostima kod Toulousea i odvojio se na vodećoj poziciji.