907

EUROLIGA

Sportklub.rs
0

Košarkaši Crvene zvezde zabilježili  su veliku pobjedu duelu 12. kola Eurolige nad najtrofejnijim izraelskim timom Maccabijem.

Višestruki šampion Europe potpuno je nadigran u Beogradu, i na kraju je doživio težak poraz od 25 poena razlike (83:58).

Šampion Srbije bio je u seriji od tri uzastopna poraza u elitnom europskom takmičenju, ali su na impresivan način stigli do pete pobjede u sezoni i izjednačili se po učinku s večerašnjim rivalom.

Maccabi je na startu poveo 9:12 i to je bilo sve od gostujućeg tima u ovom meču. Zvezda je serijom 10:0 obezbedila vodstvo na kraju prve četvrtine od 19:14.

Još bolja igra uslijedila je u drugoj četvrtini, Simonović je trojkom odveo domaći tim prvi put do dvocifrene prednosti, a u finišu poluvremena razigrao se Branko Lazić. Na kraju velikih 18 razlike za domaće (42:24).

Indisponirani Makab nastavio je i u drugom poluvremenu po starom. Sredinom treće četvrtine bilo je rekordnih 32 plusa za Crvenu zvezdu (60:38).

Tek tada su Izraelci uspjeli da naprave značajniju seriju i smanje na 20 razlike (62:42), ali Bjelica trojkom uz zvuk sirene donosi Zvezdi prednost na kraju treće četvrtine 65:42.

Maccabi je na četiri minuta prije kraja trećeg perioda pogodio svoju prvu trojku.

Posljednja četvrtina bila je samo rutina za "crveno-bele". Na kraju je tim Dejana Radonjića uspio da svede protivnika na samo 58 postignutih poena.

Nevjerovatno zvuči podatak da gosti nisu izveli nijedno slobodno bacanje.