Stamov Reading preslab za United: Ibrahimović i Pogba odmarali
907

SCHWEINSTAIGER IGRAO

0

Fudbaleri Manchester Uniteda slavili su danas na domaćem terenu protiv Readinga sa 4:0 u okviru 3. kola FA Kupa.

Domaći su bili veliki favoriti na ovom meču, a tu ulogu su opravdali i sa rezervnim sastavom. Sve je počelo u 7. minuti kada je kapiten Crvenih đavola Wayne Rooney pogodio za 1:0. Već nakon 15 minuta bilo je 2:0 za United, a strijelac je bio Martial.

Nastavak meča donosi nova dva pogotka, oba u mreži gostiju. Prvo je u 75. minuti Rashford pogodio i povećao prednost na 3:0, da bi isti fudbaler samo četiri minute kasnije postigao i posljednji gol na meču za konačnih 4:0.

Gosti su do kraja meča pokušavali postići makar počasni gol, ali bezuspješno, pa je povratak Japa Stama na Old Trafford (kao trener Readinga) okončan neslavno.