04. 02. 2017 - 19:33
Bašić i Brkić dokrajčili Poljsku za veliku pobjedu BiH
907

0

BiH je nakon prvog dana vodila s 2:0, pošto su jučer pobjede ostvarili Mirza Bašić i Damir Džumhur nad Kamilom Majchrzakom i Hubertom Hurkaczom.

U parovima je danas Bašić s Tomislavom Brkićem odmjerio snage protiv Lukasza Kubota i Marcina Matkowskog.

Poljski dvojac imao je veliku ulogu favorita, ali su Bašić i Brkić odigrali sjajan meč. U prvom setu nije bilo brejkova, pa je naš par u taj-brejku ostvario pobjedu, da bi na isti način završio i drugi set.

Poljaci su poveli sa 2:0 u trećem setu, ali Bašić i Brkić uzvraćaju brejkom i dolaze do 2:2. U šestom gemu Matkowski i Kubot dolaze do brejka, te i do svog prvog seta, pa su smanjili na 2:1 i vratili neizvjesnost meču u Zenici.

Poljaci su uhvatili ritam i u četvrtom setu, a brejk u prvom gemu bio im je dovoljan da dođu do izjednačenja i petog seta.

Kada je izgledalo da naš tandem neće lako uspjeti da se vrati, otvorio je peti set fantastično - vezao tri gema uz jedan brejk i došao na kraju do pobjede, a u drugom kolu naša reprezentacija igrat će protiv Holandije i najvjerovatnije će biti domaćin.