18. 02. 2017 - 00:29
Juventus nemilosrdan prema Palermu
907

0

Aktuelni prvak Italije do pobjede je stigao bez većih problema iako je Massimiliano Allegri odlučio da odmori nekoliko igrača za meč osmine finala Lige prvaka protiv Porta. Stara dama je od samog starta imala incijativu, a to se ovoj ekipi isplatilo već u 13. minuti kada je Marchisio pogodio za 1:0.  Pet minuta prije kraja prvog dijela domaći su udvostručili svoju prednost fenomenalnim golom Dybale iz slobodnog udarca. Najvažniji detalj drugog dijela desio se u 63. minuti kada je nakon asistencije Dybale povisio na 3:0. U samom finišu utakmice vidjeli smo još dva gola. Prvo je na 4:0 povisio Dybala svojim drugim golom, dok je konačnih 4:1 postavio Chochev u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Bh. reprezentativac Mate Jajalo igrao je do 50. minute kada je umjesto njega na teren ušao Toni Šunjić. Miralem Pjanić večerašnji meč odgledao je sa klupe za rezervne igrače.