04. 05. 2024 - 15:37
DVA PROMAŠENA PENALA I REMU U UGLJEVIKU: Zvijezda 09 i...
907
DVA PROMAŠENA PENALA I REMU U UGLJEVIKU: Zvijezda 09 i zvanično ispala iz lige, vrijedan bod Igmana u borbi za opstanak

0

Fudbaleri Zvijezda 09 i Igmana remizirali su 2:2 u 30. kolu šampionata Bosne i Hercegovine.

Utakmica u Ugljeviku nije dobro počela za domaće. Mirsad Ramić dobro se snašao nakon jednog centaršuta i postigao sedmi pogodak u sezoni.

Domaći su stigli do izjednačenja u 31. minutu, a strijelac sa preko 25 metara bio je Petar Karaklajić.

Imali su Konjičani priliku sa penala ponovo doći do prednosti, ali Ramić je šutirao sa bijele tačke loše preko gola.

Godswill Vadze donio je potpuni preokret Zvijezdi u finišu prvog poluvremena i kažnjava Igman za promašeni penal.

Konačnih 2:2 postavio je Amir Velić u 71. minutu utakmice.

Mogli su domaći do pobjede, ali je penal Vadzeu odbranio Ćeman u 85. minutu meča.

Zvijezda je ostala posljednja sa svega 21 bodom i zvanično su putnici u niži rang takmičenja, a Igman je na desetom mjestu, jednom iznad zone ispadanja sa 32 boda, četiti više od Tuzle na pretposljednjoj poziciji.