907

Gaučosi s maksimalnim učinkom

M. H.
0
Fudbalska reprezentacija Argentine s maksimalnim učinkom završila je grupnu fazu takmičenja na Mundijalu u Brazilu. Iako nisu briljirali Gaučosi su pokazali da imaju itekako velike ambicije u Brazilu. Iako su Argentinci već osigurali plasman dalje selektor Gaučosa na teren je poslao vjerovatno i najjači sastav, predvođen napadačkim trojcem Agüero , Messi i Higuain. To im se isplatilo već na startu, tačnije u trećoj minuti, kada je Angel Di Maria šutirao, golman Enyeama odbio u stativu, a odlično se snašao Messi i prosto zakucao loptu u gol. Međutim, već u narednom napadu novi gol. Ovog puta poentirali su Nigerijci, kada je Ahmed Musa odlično pogodio. To je bio njegov prvi gol za reprezentaciju još od juna 2013., kada je pogodio protiv Kenije. ahmed musa Pet minuta kasnije Gonzalo Higuain propustio je izglednu priliku. Gaučose ovo izjednačenje nije pomelo, već su nastavili dominirati terenom. Na novu veću priliku čekali smo sve do 30. minute, kada je Di Maria pokušao dalekometnim udarcem, ali nigerijski čuvar mreže se istakao i odbio loptu u korner. Nakon tog prekida pokušao je i stoper Rojo, ali bezuspješno. messi gol Gaučosi su na svoje stigli u sudijskoj nadoknadi. Sjajno je iz slobodnog udarca pogodio Lionel Messi ponovo. Bio je to njegov već četvrti gol na Mundijalu, a čak 24. u posljednja 23 susreta za svoju zemlju. Tim rezultatom je okončano prvo poluvrijeme. messi eneyeama_ I drugo poluvrijeme krenulo je kao i početak meča, onako kako svaki ljubitelj fudbala samo poželjeti može - pogocima. Ahmed Musa je u 47. minuti ponovo postigao gol i ponovo poravnao rezultat. Sjajnu asistenciju upisao je Emenike. Vrlo brzo, tačnije samo tri minute kasnije, Argentina je ponovo povela. Nakon kornera i asistencije rezerviste Lavezzija pogodio je stoper Rojo. rojo Treba istači da je Lavezzi u 38. minuti zamijenio povrijeđenog Sergija Agüera. U 55. minuti ponovo je u dobroj prilici argentinski napadač iz redova Napolija, ali promjene rezultata nema. Četiri minuta kasnije i Messi je promašio iz dobre situacije, a u 62. minuti argentinski čuvar mreže sjajno brani šut Mikela. Samo minut kasnije izašao je Messi, a ušao Alvarez. Čini se da nije u pitanju bila neka povreda izvrsnog igrača Barcelone, već je selektor jednostavno ga želio odmoriti za osminu finala. U 78. minuti u prilici je bio Lavezzi, ali se ponovo istakao nigerijski čuvar mreže. Nakon njega u prilici je bio i stoper Garay, ali je bio neprecizan, pa je ostalo 3:2. Gaučosi su apsolutno dominirali, a Nigerija bila itekako zadovoljna razvojem situacije na susretu BiH - Iran. Di Maria je ponovo imao priliku pet minuta do kraja susreta, ali se i ovog puta istakao sjajni Enyeama. Završilo je 3:2, ali je Nigerija kao drugoplasirana prošla u osminu finala.