Zmajevi pokazali zube: Džeko, Pjanić i društvo ponizili Iran
907

SP Brazil

V. K.
0
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine od Svjetskog prvenstva u Brazilu oprostila se pobjedom 3:1 protiv Irana. Selektor Zmajeva Safet Sušić ovaj je susret počeo u formaciji 4-4-2 Dijamant, a priliku su dobili Tino Sven Sušić, Anel Hadžić, Avdija Vršajević i Vedad Ibišević, od igrača koji nisu igrali protiv Nigerije od prve minute. Zmajevi su dominirali u posjedu lopte, o čemu svjedoči podatak da su izabranici selektora Safeta Sušića držali loptu u svom posjedu tokom prvih 45 minuta čak 70 odsto. BiH je u prednost doveo sjajnim golom Edin Džeko u 23. minuti. Dijamant je primio loptu na oko 23 metra od gola Irana, te sjajnim prizemnim udarcem matirao golmana za vodstvo BiH. U nastavku smo mogli vidjeti otprilike istu sliku na terenu. Nakon sjajne akcije u 59. minuti, udvostručili smo vodstvo. Tino Sven Sušić je odlično uposlio Miralema Pjanića, a sjajni vezista Rome je pogodio za 2:0. Nakon jedne nesmotrenosti odbrane Zmajeva, Iran je smanjio golom Reze Ghoochannejhada. Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, Avdija Vršajević je sjajno prošao po desnoj strani i svojim prvim golom u dresu Zmajeva postavio konačanih 3:1.