907

Serie A

K. D.
0

Sampdorija nije uspjela, plasman na euro scenu ostaće samo san, iako u većem dijelu sezone nije izgledalo tako.

Mihajlovićevom timu je danas samo pobjeda odgovarala u Empoliju kako bi zadržao kakve-takve nade u plasman na europsku scenu.

Ali, umjesto toga, Sampdorija je jedva uspjela da izbori remi, završeno je 1-1, pa iako je do kraja ostalo još jedno kolo, Genovljani neće uspjeti da ostvare cilj.

Sampdorija je u većem dijelu meča prikazala blijedu partiju, i pored velike važnosti utakmice, a domaći tim je to iskoristio početkom drugog poluvremena, u 57. minutu, kada je Pucciarelli umakao Romagnoliju i iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu golmana Viviana - 1:0.

Tek u posljednjih petnaest minuta, Sampdorija je zaigrala nešto bolje i u samom finišu, u prvom minutu nadoknade vremena, lijepim golom Eto'oa sa ivice kaznenog prostora, stigla do izjednačenja - 1:1.

Poslije ovakvog epiloga, Sampdorija ima tri boda manje od šestoplasirane Fiorentine, koja u ovom trenutku ima i meč manje, pošto danas od 15 sati gostuje Palermu.