Mandžukić srušio "Građane", Atletico rutinski protiv prvaka Turske
907
Mandžukić srušio

LIGA PRVAKA

0

U pretposljenjem kolu Lige prvaka, odigrane su utakmice petog kola grupe A, B, C, D.

U Grupi C, nešto ranije Astana nije uspjela savladati Benficu, te nakon remija (2-2), zauzima posljenje mjesto grupe. Benfica se nalazi na drugoj poziciji u grupi.

GRUPA C:
Atletico Madrid - Galatasaray 2:0 (Griezmann 13', 65')

Atletico Madrid je uspio upisati pobjedu nad turskom ekipom Galatasarayem rezultatom 2-0. Griezmann je načeo mrežu Galate na asistenciju Gabija u 13. minuti, da bi pomenuti dvojac podublao stvari u 65. minuti susreta.

GRUPA D:
Juventus - Manchester City 1:0 (Mandžukić 18')

Sjajna atmosfera bila je zastupljena na Juventusovom stadionu. "Stara dama" nalazi se na prvom mjestu grupe D, bez i jednog poraza. Savladali su "Građane" rezultatom 1-0, a strijelac jedinog gola bio je Mandžukić u 18. minuti susreta, kada je zatresao mrežu Harta na asistenciju Alex Sandra. Treba istaći sjajne intervencije golmana Juventusa, Buffona.

Ovom pobjedom Juventus je osigurao sljedeću fazu takmičenja, te sa 11 bodova lider je grupe D. Manchester City je porazom, ostao na drugom mjestu sa 9 bodova.

GRUPA D:
Borussija Monchengladbach - Sevilla 4:2 (Stindl 29', 83', Johnson 68', Raffael 78'; Vitolo 82', Banega 90+1')
Prava golijada na utakmici Borussije i Seville. Viđeno je čak šest pogodaka. Stindl pogađa mrežu Rica za 1-0 u 29. minuti. S tim rezultatom se otišlo na pauzu. Drugo poluvrijeme bolje otvara domaća ekipa, koja dolazi do gola u 68. minuti, a akter istog je Johnson. Raffael povećava rezultat na 3-0 u 78. minuti.

Vitolo uspjeva pogoditi mrežu Borussije za smanjenje rezultata, a tačku na i stavlja akter prvog gola, Stindl u 83. minuti. Gol utjehe te potpune blamaže postiže Banega u 91. minuti susreta. Borussija se nalazi na 3. mjestu grupe D sa 5 osvojenih bodova, dok je Sevilla posljednja sa 3 osvojena boda.