Debakl Lyona na Gerlandu: Montpellier ostvario prvu gostujuću...
907
Debakl Lyona na Gerlandu: Montpellier ostvario prvu gostujuću pobjedu

LIGUE 1

0

Lyon je u utorak izgubio kući od Genta i izgubio sve šanse za prolazak ili barem 3. mjesto u grupi Lige prvaka, a sada ga je savladao i Montpellier.

Pobjeda Montpelliera na Gerlandu je veliko iznenađenje, a praktički senzacija je što je Lyon pritom primio čak četiri gola, završilo je 4:2. Prva je to gostujuća pobjeda Montpelliera ove sezone i treća u nizu.

Već je u 11. minuti bilo 0:2 autogolom Gonalonsa te pogotkom Ninga. Lacazette je u 14. smanjio zaostatak, ali je u nastavku opet zabio Ninga, a Camara je potvrdio katastrofu. Ghezzal je šest minuta prije kraja ublažio poraz koji je trebao biti značajno rezultatski izraženiji jer je domaći golman Lopes odbranio nekoliko zicera.

Lyon je i dalje na 2. mjestu tabele, ali šest ekipa je u tri boda i već bi nakon vikenda mogli biti znatno niže, dok je Montpellier skočio na 13. poziciju.