Clippersi pregazili New York, Curry ponovo blistao
907

NBA

0

Košarkaši Charllotte Hornetsa su kao gosti nakon produžetka pobjedili ekipu Orlando Magica rezultatom 120:116. Hornetsi su kod Magica nakon treće četvrtine imali 15 koševa minusa, ali ih je Kemba Walker vodio do pobjede sa 40 koševa, devet asistencija, sedam skokova i četiri ukradene lopte. U poraženom timu najbolji je bio Victor Oladipo sa 29 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Torotno Raptorsa slavili su kod kuće protiv Miami Heata s 101:81. Vrhunsko veče imao je DeMar DeRozan koji je ubacio 33 poena, a trijumf domaćina nijednog trenutka nije dolazio u pitanje. Već na poluvremenu imali su 16 poena prednosti, što su rutiski sačuvali do samog kraja.

DeRozan je bio posebno raspoložen u šutevima za tri poena (8/20 za dva, 4/5 za tri), a ostvario je i šest skokova i četiri asistencije, a pratio ga je Kyle Lowry sa 15 poena i šest asistencija.

U timu sa Floride najviše se istakao Chris Bosh sa 26 poena i sedam uhvaćenih lopti, ali je pored njega samo još Dwyane Wade imao zapažen učinak – 22 poena i četiri asistencije.

Golden State je na svom parketu slavio protiv Indiane sa 122:110, a meč je obilježio nevjerovatni Stephen Curry, koji je za 36 minuta na parketu upisao 39 poena, 12 asistencija i 10 skokova! Za Curryja je to bio drugi triple-double u ovoj sezoni.

Indianu je sa 31 poenom predvodio Turner, ali jedan raspoložen igrač bio je premalo da se parira najboljoj ekipi u ligi.

Košarkaši Los Angeles Clippersa su kao gost pregazili ekipu New York Knicksa rezultatom 116:88. U ubjedljivoj pobjedi Clippersa najviše se istakao Chris Paul sa 16 poena, 13 asistencija i 6 skokova, dok je najefikasniji bio DeAndre Jordan sa 20 poena.

Knickse je predvodio Carmelo Anthony, koji je ubacio 16 poena.

Oklahoma je u dobroj utakmici savladala Dallas sa 109:106, uz 26 poena Parsonsa. Durant je ubacio 24, a Williams 22 poena. Uspješnu večer imao je i San Antonio, koji je očekivano slavio protiv Los Angeles Lakersa sa 108:95, uz 20 poena sjajnog veterana Manua Ginobilija.