Sedam poena Nurkića u porazu Denvera, LeBron srušio Spurse
907

NBA

0

Sinoć je u NBA ligi odigrano sedam utakmica, a gotovo svaka od njih je odlučena u posljednjoj minuti ili produžetku.

Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su sinoć tijesno nakon produžetaka od ekipe Indiana Pacersa rezultatom 109-105, što je bio 28 poraz u sezoni za Nuggetse. Rezultat nakon regularnog dijela utakmice bio je 99-99.

Naš Jusuf Nurkić na parketu je proveo nešto manje od 17 minuta i za to vrijeme ubacio 7 poena i imao jednu asistenciju, te dva skoka i dvije blokade.

Monta Ellis je predvodio Pacerse sa 32 poena, devet skokova i sedam šest asistencija. Na drugoj strani Danilo Gallinari je bio najbolji s 23 poena.

Golden State Warriorsi pobijedili su u gostima Philadelphiju 76erse 108:105 i tako teškom mukom stigli do svoje 43. pobjede u sezoni.

U jednom trenutku se činilo kako Warriorsi imaju lagan posao jer su vodili 24 razlike, ali došlo je do opuštanja, nečega što nismo vidjeli kod Golden Statea ove sezone.

76ersi rade nevjerovatnu seriju u posljednjoj minuti i po. Nadoknađuju 12 razlike, a Ish Smith krade loptu 26 sekundi do kraja i zakucava za izjednaćenje.

Warriorsi imaju zadnji napad za pobjedu, Harrison Barnes ostaje sam i mirno stavlja tricu za slavlje Golden Statea. Nakon tog šuta ostalo je premalo vremena za 76erse (0.2 sekunde) i Warriorsi su se izvukli kroz ušicu igle.

Warriorse je do pobjede vodio Klay Thompson s 32 poena, a kod Philadelphije najbolji je bio Isiah Cannan s 18 poena.

Cleveland Cavaliersi pobijedili su kod kuće San Antonio Spurse 117:103. Ovo je jedina utakmica večeri koja je bila odlučena prije posljednjih pet minuta zadnje četvrtine.

LeBron James bio je nezaustavljiv za drugu najbolju ekipu Zapada, a njegovo je polaganje pod faulom pet minuta prije kraja povećalo prednost Cavsa na velikih 19 razlike. Do kraja utakmice Spursi su malo uspjeli smanjiti prednost, ali nisu ozbiljno ugrozili vodstvo Clevelanda.

James je s 29 poena, sedam asistencija i pet skokova predvodio svoju ekipu do pobjede. Kawhi Leonard bio je najbolji kod poraženih s 24 poena i šest skokova.

Sve ostale utakmice su odlučene u posljednjim minutama. Raptorsi su pobijedili Pistonse 111:107, Pelicansi su bili bolji od Netsa 105:103. Memphis je pobjedio Kingse 121:117, a Wizardsi su teškom mukom savladali Rocketse 123:122.