Kopenhagen i Rosenborg izborili odlične rezultate uoči revanša
907

LIGA ŠAMPIONA

0

Odigrana su još dva meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nakon što su Astana i Celtic u Kazahstanu odigrali bez pobjednika 1:1, istim rezultatom je završen još jedan meč predvečernjeg ternima između Astre Giurgiua i Kopenhagena.

Meč u Rumuniji je odlično počeo za domaći tim, pošto je već u 7. minuti Filipe Teixeira postigao vodeći pogodak. Ipak, onda je Kopenhagen preuzeo ogromnu terensku inicijativu, a gola nije bilo sve do sredine drugog poluvremena kada Delaney poravnava rezultat, što je odličan posao za Kopenhagen koji revanš za sedam dana igra na svom terenu uz gol u gostima.

Dobar posao je napravio još jedan tim sa sjevera Evrope Rosenborg. Norveški šampion je nastavio sa odličnim igrama u pretkolima Lige šampiona, pa je rezultatom 2:1 na svom terenu savladao šampiona Kipra ekipu Apoela.

U toku su trenutno tri posljednja meča kvalifikacionog ciklusa.