Lyon dva od dva: Na krilima Lacazettea pobjeda protiv Caena

OBA GOLA SA BIJELE TAČKE

0

Fudbaleri Lyona su savladali i drugog rivala u drugom kolu francuske Lige 1.

Na Olympique Lyonnais Parcu je večeras otvoreno drugo kolo francuske Lige 1, a Lyon je dočekao uvijek neugodni Caen koji je u proteklim godinama znao namučiti Lyon, ali i druge najveće francuske klubove.

Tako je bilo i večeras, s tim što je Lyon ipak uspio upisati pobjedu. Konačan rezultat je bio 2:0, a obapogotka je postigao Alexandre Lacazette i to oba sa bijele tačke.

U 31. minuti je izveo jedanaesterac koji je donio vodstvo Lyonu, a u 97. minuti susreta dosuđen je novi jedanaesterac i novi pogodak je postigao sjajni francuski napadač koji je i dalje najveća želja Arsenea Wengera u Arsenalu.

Tako je Lyon došao i do druge vezane pobjede u dva kola, pa sa mnogo optimizma 'Lavovi' ulaze u nastavak takmičenja. Sa druge strane, Caen je nakon prve pobjede zabilježio i prvi poraz u ovoj sezoni.