Ljajić spasio Torineze, Dessena potopio Palermo
907

SERIE A

0

Fudbaleri Udinesea i Torina odigrali su večeras neriješeno 2:2 u 11. kolu italijanske Serije A.

Torino je prvi stigao do prednosti, da bi za 10 minuta igre u drugom dijelu meča Udinese stigao do preokreta, ali su gosti na kraju stigli do izjednačenja pogotkom srbijanskog fudbalera Adema Ljajića.

Ekipa Siniše Mihajlovića povela je u 15. minutu golom Marca Benassija na asistenciju Andree Belottija.

Udinese je u 60. minutu preko Cyrila Thereaua stigao do izjednačenja, da bi samo 10 minuta kasnije Duvan Zapata doveo svoj tim do prednosti.

Ljajić je u 77. minutu donio izjednačenje Torinu dobrim udarcem sa oko 15 metara desno iskosa poslije dodavanja Lorenza De Silvestrija.

Torino poslije 11 odigranih utakmica zauzima osmo mjesto u Seriji A sa 16 bodova, dok Udinese ima dva boda manje i nalazi se na 12. poziciji.

U posljednjem meču ovog kola Cagliari je s 2:1 nadigrao pretposljednji Palermo. Junak je bio Dessena s dva pogotka, dok je poraz gostiju ublažio sjajni Makedonac Nestorovski.

Bh. reprezentativac Mato Jajalo odigrao je cijeli meč za Palermo, koji je u nezavidnoj poziciji.