Sloboda u finišu do pobjede, Olimpic nastavio sa lošim igrama
907

BHT PREMIJER LIGA

0

Danas je počelo 17. kolo BHT Premijer lige BiH.

U najranijem terminu od 13:00 sati odigrana su tri meča: Čelik - Olimpic, NK Vitez - Široki Brijeg i Rudar P. - Sloboda.

Na prvoj utakmici koja je odigrana u Zenici domaćini su slavili rezultatom 1:0, a jedini strijelac je bio Anel Dedić u 18. minuti. Vrijedi naglasiti i da je Fenan Salčinović dobio crveni karton u samom finišu utakmice i tako ostavio Čelik sa 10 igrača. Crveni karton je dobio u 92. minuti.

Na drugoj utakmici reklo bi se da je Vitez iznenadio goste Široki Brijeg i 'otkinuo' im bod a rezultat je glasio 1:1. Strijelci na ovom meču su bili Đurić za domaćine u 6. minuti i Kresinger za goste u 10. minuti.

Na trećoj utakmici koja se igrala u Prijedoru između Rudara i Slobode, gosti su uspjeli postići pogodak tek u 80. minuti a strijelac je bio Zajko Zeba. Ovom pobjedom Sloboda je ostala na vrhu Premijer lige BiH.

Vrijedi naglasiti i da je u toku utakmica između Zrinjskog i Drine gdje domaćini već na poluvremenu vode 3:0.