Uz dužno poštovanje svima, Monaco zaslužuje titulu!
907

0

Ekipa Monaca nastavlja da melje sve pred sobom u francuskoj Ligue 1, a najnovija "žrtva" je Nica, koja je do ovog kola bila bodovno poravnata sa Kneževima na vrhu.

Da je Monaco tim koji ove sezone zaista zaslužuje da osvoji titulu prvaka dokaz je i visoka pobjeda od 3:0, uz dva pogotka sjajnog Radamela Falcaa.

U prvom poluvremenu je viđeno nekoliko prilika, ali pogodaka nije bilo. Ipak, odmah na startu drugog poluvremena Germain je pogodio za 1:0, da bi trinaest minuta kasnije Falcao poduplao vodstvo svog tima.

Igrao se 81. minut kada je Falcao još jednom zatresao protivničku mrežu i tako potvrdio da se vratio u svoju prepoznatljivu formu. Za njega je ovo bio 14. gol u ligi, a ukupno 20. ove sezone u svim takmičenjima.

Monaco je sada usamljen na vrhu sa 52 boda, što je tri više od Nice koja je na drugoj poziciji. PSG je treći sa 46 i utakmicom manje.

Vrijedi naglasiti da Monaco u ovoj sezoni postiže skoro tri gola po utakmici, a na 23 meča njihova gol razlika je +46 (68:22). Monaco je ove sezone prvi tim u Evropi koji je postigao 100 pogodaka u svim takmičenjima, a za to im je bilo potrebno samo 38 utakmica.