Lyon se vratio na čelo Ligue 1
907

LAVOVI SIGURNI

0

Bastia se dugo držala na 'Gerlandu', ali ipak nije uspjela da izbjegne poraz u gostima kod ekipe koja blista ove sezone u francuskom šampionatu.

Na utakmici 32. kola francuske Ligue 1 između Lyona i Bastie nije bilo golova sve do 77. minuta utakmice, činilo se da bi Korzikanci mogli da odnesu bod na ostrvo, ali najuspešniji francuski klub u XX vijeku nije dozvolio iznenađenje.

Trener domaćih Furnie je napravio fantastičnu izmjenu 15 minuta prije kraja, uveo je u igru 'džokera' MohamedaYattaru umjesto Nabila Fekira, a napadač iz Gvineje nakon nepunih 120 sekundi provedenih na terenu doveo Lyon u vodstvo.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je najbolji strijelac lige Alexandre Lacazette pet minuta prije kraja utakmice za konačnih 2:0.